Aday Öğrenciler İçin

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında ilk kez öğrenci alımına başlayacaktır. YÖK’ün belirlediği kontenjanlar ile 60 öğrenciye ilaveten 10 adet yabancı uyruklu öğrenci kontenjanı açılmıştır. Fakültemiz Konaklı Beldesinde olup, Alanya merkezden yaklaşık 12 km mesafede yer alır. Ulaşım Konaklı minibüsleri ile sağlanmaktadır.

Diş Hekimliği Fakültesi’nin 1. Sınıf eğitiminde tıp dersleri ağırlıklı olup, bu dersler Kestel Beldesinde bulunan Tıp Fakültesi binasında yapılacaktır. Diş Hekimliği ile ilgili pratik ve teorik dersler ise Konaklı’daki Fakültemizde bulunan derslikler ve laboratuvarlarda yapılacaktır.

Fakültede Eylül ayında eğitim öğretim ile beraber hastalarımıza da hizmet verilmesi planlanmaktadır. Toplam 8 anabilim dalında 10 öğretim üyesi göreve başlamıştır.

Fakültemizi asil olarak kazanan yabancı uyruklu öğrencilerin kayıtları 6-10 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Fakültemiz ilk öğrencilerini bu yıl alacağı için taban puanlar ve yüzdelik dilimler belli değildir. Yapılan tercihlere göre taban puanlar önümüzdeki sınav döneminde belli olacaktır.

Eski Site